11 Haziran 269 İzlanda – Türkiye İddaa tahmini

  • 10 Haziran 2019
  • 95 kez görüntülendi.
11 Haziran 269 İzlanda – Türkiye İddaa tahmini

İddaa Kodu: 269

İzlanda – Türkiye İddaa tahmini

 

Son maç yazımı okuyanlar bilir. A Millilere Fransa karşısında güvenmiştim. Burada da kâğıt üzerinde favoriyiz ama futbol dışındaki hadiseler sinir uçlarını gerdi. Son yıllarda şansımızın tutmadığı İzlanda, anlaşılan psikolojik savaşı lehine çevirip, oyuncularımızı yıpratmaya çalışıyor. Futbolcular 6 saatlik uçak, 3 saatlik pasaport kontrol rezaletinden sonra maça nasıl konsantre olurlar bilinmez. Ayrıca Fransa destanının özgüveni de ters tepebilir. Son maçta mükemmel bir oyunla güçlü Fransa’yı da tarihinde ilk kez yenerek grupta 3 maç sonunda 9 puanla liderlik koltuğuna oturan milli takımımız, son yıllarda şansımızın pek tutmadığı İzlanda’ya konuk oluyor.

Hava alanında milli takımımızın pasaport kontrolünde saatlerce bekletilmesi ve yetkililerin tutumları milli takımımızı daha da hırslandırmış durumda. İzlanda son maçta sahasında Arnavutluk’ u çok zorlandığı maçta 1-0 yenmeyi başarmıştı. Onlar da 3 maç sonunda 6 puana sahipler ve zirve mücadelesini sürdürüyorlar. Ben milli takımımızın yeni jenerasyonla birlikte bir çıkış yakaladığını ve formunun zirvesinde olduğunu düşünüyorum. Bu zorlu deplasmanda gol veya goller bulacağımızı, İzlanda’nın da kendi evinde gol bulabilecektir.

Futbol dışı her şeyi unutup güzel rüyalara dalmıştık cumartesi günü. Pazar sabahı herhangi bir kahvehanede bulunan hemen hemen herkes Fransa’yı nasıl yendiğimizi futbol duayenlerinin kelimeleri ile değil argodaki farklı kavramlarla anlatıyordu birbirlerine. Surat asan, farklı şeyleri öne koyup milli takımı ikinci plana atan jenerasyon gitmiş, forma için terinin son damlasına kadar akıtan jenerasyon gelmişti.

Şenol Güneş yönetiminde Konya’dan Avrupa’ya bir çiçek açıyordu. Ta ki pazar akşamına kadar. Oyuncularımız siyasi sebeplerle İzlanda’daki havaalanında pasaport kontrolü adı altında 3 saat bekletildi. Bu sefer futbol dışı olayların sebebi değil kurbanı olduk. Hikayenin diğer tarafındayken sonuçlar hep hüsran oluyordu. Bu konudaki tecrübelerimiz ve insani reflekslerimizi dikkate aldığımda bu maçta tek bir sonuç çıkıyor karşıma.

Maç Sonucu

x2 çifte şans

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ